Ilnisa dhe Meritoni bëjnë hapin e rëndësishëm në marrëdhënien e tyre

Ilnisa dhe Meritoni kanë marrë një hap të madh në marrëdhënien e tyre. Pasi eksperienca në Big Brother VIP mbaroi, ata kanë vendosur të bashkëjetojnë edhe jashtë. Këtë e ka zbuluar vetë Ilnisa ditën e sotme teksa ishte e ftuar në një emision televiziv, duke pranuar se ajo dhe Meritoni po jetojnë bashkë. Por si […]

July 22, 2024

Bleona Qereti paraqitet në Gjykatën e Tiranës, çfarë po ndodh me këngëtaren?

Këngëtarja e njohur, Bleona Qereti është paraqitur ditën e sotme në Gjykatën e Tiranës. Ende nuk dihet aryseja se pse është paraqitur në gjykatën e Tiranës, këngëtarja Bleona Qereti.

July 22, 2024

Si të fitoni më tepër energji pas një gjumi jo të mirë

Sipas ekspertëve, gjumi përbën gurthemelin e të jetuarit shëndetshëm. Mungesa e gjumit ndikon jo vetëm te humori dhe temperamenti por edhe aftësia për tu përqendruar në punët e përditshme. Gjumi ndihmon në balancimin e hormoneve. Në mungesë të tij, hormonet e urisë dalin jashtë shinave dhe rrisin ndjesinë e oreksin. Ndaj nuk është rastësi që […]

July 22, 2024

21 janari në SPAK, përfundon dëshminë xhaxhai i Aleks Nikës: U thirra për kasetën, të hetohet zinxhiri komandues

Xhaxhai i Aleks Nikës, pas dëshmisë në SPAK në lidhje me 21 Janarin, u shpreh se ka besim që Prokuroria e Posaçme do ta çojë deri në fund hetimin e ngjarjes. Ai ka zbuluar detaje nga dëshmia e tij, ndërsa edhe një herë ka përsëritur kërkesën për hetimin e zinxhirit komandues, nga Garda tek ish- […]

July 22, 2024

Google dhe Harvard zbulojnë hartën më të detajuar ndonjëherë të trurit të njeriut

Dhjetë vjet më parë, Dr. Jeff Lichtman – profesor i biologjisë molekulare dhe qelizore në Universitetin e Harvardit – mori një mostër të vogël truri në laboratorin e tij. Megjithëse i vogël, 1 milimetër kub i indit ishte mjaftueshëm i madh për të përmbajtur 57,000 qeliza, 230 milimetra enë gjaku dhe 150 milionë sinapse. “Ishte […]

July 22, 2024

Julian Deda poston foton e ëmbël me nënën e tij: Dashnija e familjes, vetëm buzëqesh

Aktori i humorit Julian Deda, ka postuar një imazh krah nënës së tij ku shfaqet duke e përqafuar, ndërsa shprehet se ajo është dashuria e familjes së tyre. Aktori shkuan se gjysma e saj më e mirë, Zef Deda, nga parajsa është i lumtur që ajo është mirë ndaj i kërkoi që vetëm të buzëqeshë. […]

July 22, 2024

Larg muzikës, këngëtarja Elsa Lila zbulon projektin e ri: Diçka e bukur po vjen

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun Elsa Lila, përmes një postimi të postuar nga botuesja Arlinda Dudaj, është zbuluar se Elsa Lila po sjell një libër. Gjatë qëndrimit në “Ferma VIP”, shqiptarët treguan edhe njëherë interesin e madh që kishin për jetën e Elsa Lilës dhe kjo e fundit, nuk kurseu disa […]

July 22, 2024

Marsel Çela mbeti viktimë në atentat, apeli i të vëllait: Shteti të gjejë autorët ose do bëj vetëgjyqësi

Marsel Çela ishte një nga tre viktimat e ngjarjes së rëndë në Memaliaj, teksa  47-vjeçari po konsumonte një pije mbrëmjen e kaluar në Memaliaj, ku plumbat i morën jetën. Vëllai i 47-vjeçarit, në një intervistë për Top Channel, ka kërkuar kapjen e autorëve dhe vënien e drejtësisë për ekzekutimin e 47-vjeçarit. “Vëllai im është i […]

July 22, 2024

Propozimi i piktorit Helidon Halitit: Në Divjakë dhe Seman të bëhet plazh nudo

Nga brigjet shkëmbore deri te rëra e imët me pluhur talk dhe brigjet e izoluara, tani ka qindra plazhe ku është krejtësisht e ligjshme (ose të paktën de facto e ligjshme) të argëtoheni pranë detit me asgjë më shumë se kostumin tuaj të lindjes.Ndërsa zhveshja në plazh nuk është për të gjithë, nudistët mund ta […]

July 22, 2024

Ushqimet pikante për më shumë freski në organizëm

Prej shekujsh njerëzimi i ka përdorur ushqimet pikante si një burim freskie. Nuk e lexuat gabim, pasi sipas ekspertëve sekreti i freskisë që nxit një ushqim pikante bazohet tek djersa. Specat djegës të cilat janë baza e një ushqimi pikant përmbajnë kapsaicinë. Kur ajo tretet, kapsaicina nxit një reagim nervor. Sipas ekspertëve amerikanë, ushqimet pikante […]

July 22, 2024

84-vjeçarja që jeton e vetme: Sot nuk ka më fëmijë për shtëpi, kush i do vjehrrat

Nënë Aneta, e cila që pas ndarjes nga jeta e bashkëshortit dhe largimit të fëmijëve jeton e vetme, shprehet se sot nuk ka më “fëmijë për shtëpi” si dikur. Asaj i vjen keq për këtë fakt pasi vetmia është e hidhur, ama përpiqet t’i kuptojë të rinjtë, duke u shprehur se asnjë nuse nuk do […]

July 22, 2024

Vrau 5 persona në azilin e pleqve, në mesin e viktimave në Kroaci dyshohet se është edhe nëna e autorit të krimit

Së fundmi, një person i armatosur ka vrarë pesë persona në një shtëpi të pleqve në Daruvar të Kroacisë. Raportohet se pesë persona humbën jetën në vend, ndërsa disa të tjerë kanë mbetur të plagosur. Pas aktit, vrasësi që besohet të jetë polic ushtarak ka ikur, por policia arriti ta kapte shumë shpejt. Sipas mediave […]

July 22, 2024

Aksident i rëndë në Fier-Levan, tre të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Fier- Levan. Sipas informacioneve paraprake  dy automjete janë përplasur me njëra- tjetrën dhe si pasojë e përplasjes së fortë tre persona janë plagosur, dhe janë dërguar me urgjencë në spitalin rajonal Fier. Ata ndodhen nën kujdesin e mjekëve teksa ende nuk dihet gjëndja […]

July 22, 2024

Reshje shiu e shtrëngata/ Parashikimi i motit për javën

Temperaturat kanë shënuar pikun e tyre në javën që lam pas ku u raportua deri në 43 grad% celcius. Këtë javë priten rënie të temperaturave, të shoqëruara edhe me reshje shiu. Gjithashtu, pritet të ketë shtrëngata të shoqëruara me breshër. Sherbimi Meteorologjik Ushtarak raporton mbi motin në fundjavë: ‘Javën që vjen vendi ynë do të […]

July 22, 2024

Beqarët më në fund do të arrijnë te krijojnë një lidhje – Horoskopi, e Hënë 22 Korrik 2024

DashiTë lindur më: 21 Mars – 19 PrillTë hënën gjatë javës që fillon do të ndjeni ndikimin e favorshëm të Marsit, ndërkohë që shumë shpejt do të hyjë edhe Venusi në shenjën tuaj. Përsa i përket dashurisë, muaji korrik ishte i rëndësishëm por tani do të përjetoni një ndryshim falë një takimi të ri. Do […]

July 22, 2024

Habit astrologia Meri Shehu: Do jem pjesë e një filmi, unë dua të jem në qendër të vëmendjes

Astrologia Meri Shehu ka qenë e ftuar në “E Diell” me Beniada Nishanin dhe Argjira Spanca ku përveçse ka treguar eksperiencën e saj në “Top Arena”, ka treguar se i ka ardhur një ofertë për të marrë pjesë në një film. Meri Shehu: Kam pasur edhe oferta filmash. Ju nuk e dini që unë kam pasur […]

July 22, 2024

Efektet e vapës në shëndetin mendor/ Thoma: Rrit ankthin dhe depresionin, evitoni pikun e ditës

Temperaturat e larta janë të rrezikshme edhe për shëndetin mendor. Mjekja psikiatre, Irena Thoma vë në dukje se vapa mund të shkaktojë përkeqësim të simptomave të ankthit dhe depresionit, edhe te personat që nuk kanë pasur përvojë të mëparshme me këto gjendje. Në këto ditë të nxehta, ku termometri ka kaluar lehtë 40 gradë Celsius, […]

July 22, 2024

Shpat Kasapi flet për humbjen e babait: Isha 13 vjeç, e kalova dhimbjen me…

Shpat Kasapi ka rrëfyer në “S’e Luan Topi” dhimbjen që kaloi pasi i ati i ndërroi jetë. Ai tregon momentet më të bukura me të dhe gjithashtu pengun e madh që nuk e pa të bëhej një artist i madh. Erjona Rusi: Kjo periudhë e vështirë që përmend dhe që ke përjetuar, lidhet dhe me humbjen […]

July 21, 2024

Parashikimi i motit 21 Korrik 2024, si do të jenë temperaturat sot

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti pritet të jetë fillimisht i kthjellët e me vranësira në shtim nga orët e mesditës e pasdite kryesisht në relievet kodrinore – malore. Vranësirat do të pasohen nga reshje e shiu të cilat pritet të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtra të shoqëruara […]

July 21, 2024

Tre të vrarë dhe 1 i plagosur në Memaliaj, zbulohet identiteti i viktimave dhe dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Memaliaj. Bëhet fjalë për një vrasje të trefishtë, ndërkaq janë mësuar identitetet e viktimave dhe dinamika e ngjarjes Teksa qëndronin në ambientet e një lokali kanë mbetur të vrarë 3 persona dhe 1 i katërt ka mbetur i plagosur. Viktimat janë identifikuar deri në këto […]

July 21, 2024

“Nuk e di se kush është Celine Dion”/ Habit Noizy me deklaratën e tij: Nuk lexoj, mërzitem shpejt…

Reperi i njohur shqiptar Noizy, ishte i ftuar në podcastin e Mira Kazhanit “Zë me Mirën”. Në një moment kur reperi dhe Kazhani po diskutonin për artistët e preferuar, u përmend edhe emri i këngëtares Celine Dion. “A e beson që këngët e tyre mund ti kem dëgjuar por nuk e di se kush është […]

July 20, 2024

Nuk do u besoni syve kur të lexoni se sa baktere kanë këllëfët e jastëkëve në verë

Vapa e këtij sezoni bën që shumë njerëz të “mbyten” në djersë, sidomos gjatë natës apo gjumit Ekspertët kanë zbuluar se djersitja gjatë natës mund të çojë në “strehimin” e mijëra baktereve në këllëfët e jastëkëve. “Këllëfët e jastëkut mund të konsiderohen më të pista se tualeti. Lajmi i mirë është se këto baktere ka […]

July 20, 2024

Si sot në 1969, astronautët amerikanë Armstrong dhe Aldrin, njerëzit e parë që ecën në Hënë

Si sot më 20 korrik 1969, astronautët amerikanë Neil Armstrong dhe Buzz Aldrin hynë në histori si njerëzit e parë që ecën në Hënë, duke frymëzuar miliona në mbarë botën. Sot, mbi 40 vende u janë bashkuar marrëveshjeve Artemis për të çuar përpara zbulimin paqësor dhe të qëndrueshëm të hapësirës. NASA vazhdon të shtyjë kufijtë, […]

July 20, 2024

Greqi/ Shpërthen murtaja e deleve në një fermë blegtorale

Të premten në Larisa Ministri  i Zhvillimit Rural Kostas Tsiaras, Guvernatori i rajonit kërkon që Thesalia të shpallet në gjendje të jashtëzakonshme – Sëmundja u fut në Greqi kontrabandë përmes Evros. Një mostër pozitive për murtajën e deleve është gjetur pasditen e së enjtes në një njësi blegtorale me 360 ​​kafshë, në Domeniko të Elassonës. […]

July 20, 2024

Të Fundit

Ilnisa dhe Meritoni bëjnë hapin e rëndësishëm në marrëdhënien e tyre

Ilnisa dhe Meritoni bëjnë hapin e rëndësishëm në marrëdhënien e tyre

July 22, 2024
0

Ilnisa dhe Meritoni kanë marrë një hap të madh në marrëdhënien e tyre. Pasi eksperienca në

Bleona Qereti paraqitet në Gjykatën e Tiranës, çfarë po ndodh me këngëtaren?

Bleona Qereti paraqitet në Gjykatën e Tiranës, çfarë po ndodh me këngëtaren?

July 22, 2024
0

Këngëtarja e njohur, Bleona Qereti është paraqitur ditën e sotme në Gjykatën e Tiranës. Ende nuk

Si të fitoni më tepër energji pas një gjumi jo të mirë

Si të fitoni më tepër energji pas një gjumi jo të mirë

July 22, 2024
0

Sipas ekspertëve, gjumi përbën gurthemelin e të jetuarit shëndetshëm. Mungesa e gjumit ndikon jo vetëm te

21 janari në SPAK, përfundon dëshminë xhaxhai i Aleks Nikës: U thirra për kasetën, të hetohet zinxhiri komandues

21 janari në SPAK, përfundon dëshminë xhaxhai i Aleks Nikës: U thirra për kasetën, të hetohet zinxhiri komandues

July 22, 2024
0

Xhaxhai i Aleks Nikës, pas dëshmisë në SPAK në lidhje me 21 Janarin, u shpreh se

Google dhe Harvard zbulojnë hartën më të detajuar ndonjëherë të trurit të njeriut

Google dhe Harvard zbulojnë hartën më të detajuar ndonjëherë të trurit të njeriut

July 22, 2024
0

Dhjetë vjet më parë, Dr. Jeff Lichtman – profesor i biologjisë molekulare dhe qelizore në Universitetin

Julian Deda poston foton e ëmbël me nënën e tij: Dashnija e familjes, vetëm buzëqesh

Julian Deda poston foton e ëmbël me nënën e tij: Dashnija e familjes, vetëm buzëqesh

July 22, 2024
0

Aktori i humorit Julian Deda, ka postuar një imazh krah nënës së tij ku shfaqet duke

Larg muzikës, këngëtarja Elsa Lila zbulon projektin e ri: Diçka e bukur po vjen

Larg muzikës, këngëtarja Elsa Lila zbulon projektin e ri: Diçka e bukur po vjen

July 22, 2024
0

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun Elsa Lila, përmes një postimi të postuar

Marsel Çela mbeti viktimë në atentat, apeli i të vëllait: Shteti të gjejë autorët ose do bëj vetëgjyqësi

Marsel Çela mbeti viktimë në atentat, apeli i të vëllait: Shteti të gjejë autorët ose do bëj vetëgjyqësi

July 22, 2024
0

Marsel Çela ishte një nga tre viktimat e ngjarjes së rëndë në Memaliaj, teksa  47-vjeçari po

Propozimi i piktorit Helidon Halitit: Në Divjakë dhe Seman të bëhet plazh nudo

Propozimi i piktorit Helidon Halitit: Në Divjakë dhe Seman të bëhet plazh nudo

July 22, 2024
0

Nga brigjet shkëmbore deri te rëra e imët me pluhur talk dhe brigjet e izoluara, tani

Ushqimet pikante për më shumë freski në organizëm

Ushqimet pikante për më shumë freski në organizëm

July 22, 2024
0

Prej shekujsh njerëzimi i ka përdorur ushqimet pikante si një burim freskie. Nuk e lexuat gabim,

Read More